НЕ ТРЕНУЙТЕ "КАЗКИ"


НЕ ТРЕНУЙТЕ "КАЗКИ" - МИ ПРОТИ ІЛЮЗІЙ БЕЗПЕКИ.

Учні, які вперше приходять на заняття крав мага - дуже хороші милі люди. На початку їм складно працювати з формуванням образу так званого «поганого хлопця», який включається в критичній ситуації. Також їм важко відрізнити ефективну техніку від ілюзії безпеки. Дуже небезпечно практикувати на тренуваннях техніки, які будуть не ефективні в реальних умовах.

Там, де є вигадки, удавання та ілюзії, не може бути справжнього навчання реальному самозахисту.

У публікаціях по крав мага (самозахисту) обожнюють показувати, як нападник виконує удар, захоплення, задушливий прийом або загрожує зброєю, а потім спокійно завмирає, даючи можливість супернику негайно опанувати ситуацію. Він перебуває в якомусь трансі манекена, поки суперник застосовує проти нього один прийом за іншим. Хіба таке можливе в реальній ситуації?

Як приклад  в відео по два варіанти відпрацювання фізичного зіткнення:

1. Партнер, що грає роль супротивника, починає нападати, виконуючи атаку або захват завмирає дозволяючи вам застосувати свої прийом;

2. Партнер, що грає роль супротивника, починає нападати і не завмирає, а всією масою навалюється на вас з ударами або захватом сковуючи ваші дії.



Який із варіантів відпрацювання техніки ближчий для реальності справжнього вуличного бою, а який є "ілюзією ефективності"?

Щоб перевірити ефективність будь-якого бойового прийому чи захоплення, достатньо поставити собі одне просте питання: чи зможу я інстинктивно застосувати його в реальному зіткненні з супротивником, який намагається не дати мені його застосувати і намагається перемогти мене, ведучи бій без правил? Опір і можлива реакція супротивника на ваші дії - це те, що відрізняє реальність від фантазії. Без опору будь-який абсурдний прийом може бути ефективним.

Існує розрив між «навчанням самообороні на основі реальності» та реальністю. Мета інструктора полягає в тому, щоб мінімізувати цей розрив, він повинен ясно розуміти принципи реального самозахисту, як виникають і розвиваються ситуації насильницького характеру та супутні їм обставини - тоді він зможе викладати реальну методику для самозахисту, а не "ілюзії безпеки".

Є два типи хрінових інструкторів по самозахисту:

перший - ті, хто навчають різних казок самооборони та твердо вірять, що ці казки дійсно працюють;
другий - ті, хто навчають казок самооборони і знають, що насправді вони не спрацюють, але бізнес, залежність від бренду та власне его для них важливіші. 
Другий тип найгниліший.


Справжній інструктор несе відповідальність за те, чого вчить. Навіювання учням ілюзій безпеки - це не для нього.

Я вважаю, що головні якості справжнього інструктора – це професіоналізм, чесність та відповідальність перед собою та своїми учнями, а також володіння сміливістю змінитись.

Для справжнього інструктора у пріоритеті логічне, що відповідає реальності навчання.

Неважливо, який інструктор має пояс (дан), титул, головне - чи зможе він (або його учень) застосувати те, чому вчить інших, під стресом, коли його суперник не стоїть, як манекен, а діє з тиском і без упину? Якщо не зможе, йдіть від цього інструктора і не витрачати час на вивчення нереальних технік, які при застосуванні перетворять вас на безпорадну жертву.

Тренуйтеся там, де ніхто не продає вам казки і не дає вам ілюзію безпеки!

Пріоритет Асоціація Крав Мага проводити логічне, сучасне, відповідне реальності навчання без ілюзій. Щоб учні реально вміли, а не уявляли себе вмілими.

Дмитро Волошин