ЯК ОБРАТИ? ПРО СЕКРЕТНІ ТЕХНІКИ І РІЗНИЦЮ МІЖ ОРГАНІЗАЦІЯМИ КМ.


Правда в тому що немає ніяких секретних технік, або якихось оригінальних і т.п. Всі техніки можна поділити на дві групи:

1. перша група - КРАСИВІ – дії які можливо застосувати лише в “тепличних” умовах, коли ви знаєте наперед що буде робити ваш напарник, коли ваш напарник дозволяє вам робити те що ви запланували. Ілюзія – казатись спроможним захистити себе.

2. друга група – РЕАЛЬНІ – техніки які можливо застосувати в реальних ситуаціях. Техніки які застосовуються взаємопов'язано з тактикою дій проти супротивника який чинить опір. Техніки які враховують принципи реального самозахисту.

Техніки krav maga (самозахисту) за своєю природою мають бути максимально простими. Простота – це властивість, якість або умова бути простою та елементарною, без вишукувань та ускладнень. Спрощення не послаблює техніку krav maga та не зменшує її ефективність. Навпаки, спрощення підвищує ефективність. Техніка krav maga має бути настільки простою, щоб її легко було згадати і застосувати навіть у ситуації серйозної загрози. Я про те, що якщо система складається із сотень окремих прийомів, то скільки з них людина зможе методично відпрацьовувати і наскільки доступними вони будуть, особливо в умовах фізичного та психологічного насильства. Головна відмінність в майстерності не в кількості технік, а в розумінні принципів і рівні виконання. Ефективність перестав бути синонімом складності. Груба простота та психологічна готовність до боротьби – ті самі якості, які необхідні для ефективного самозахисту.
Базову техніку самозахисту можна показати за один семінар, навчити її основам за місяць. Головне це принципи, тактика дій і дуже скромний технічний арсенал іноді індивідуальний під особливості учня. Учень за пару, максимум трійку місяців занять отримує всю систему, далі залишається лише правильно відпрацьовувати навички. Якщо вам пропонують лише технічні прийоми (без принципів і тактики) і кажуть що спочатку покажуть “це”, а через рік ось “це” – треба замислитись що ви вивчаєте. Прийомів-казок багато – вмійте фільтрувати техніку від ілюзії на основі принципів реального самозахисту та закономірності конфліктів.

В цьому і є різниця і між організаціями і між арсеналом технік … ні назва організації, ні відношення організації до засновників, ні ступінь чи дан інструктора, ні національність інструктора не дадуть вам відповідь до якої групи вони відносяться.

Крав мага дуже популярна, але вже давно не однакова в усіх організаціях. В світі багато організацій крав мага і кожна має свої правила (норми) як по техніці так і по присвоєнню ступенів. Немає кращої школи – є різниця в майстерності. Саме від знань, досвіду інструктора та вміння передати це учневі залежить якість тренування.

Тож якщо ви хочете “казатися”, то по суті вибір де займатись буде залежати лише від вашого особистого комфорту – розташування, ціна, умови де тренуватись.

Якщо ви бажаєте дійсно вміти захищати себе– обирайте тренера. Відвідуйте тренування, ставте собі запитання “чи можливо це застосувати в реальній ситуації під стресом?”. Техніка крав мага повинна оцінюватися по єдиному критерію – працює під стресом чи ні. Другого критерія оцінки в справжньому крав мага (самозахисті) бути не може. Якщо інструктор вчить “казкам” - шукайте іншого інструктора і не витрачайте час на вивчення нереальних технік, які при застосуванні перетворять вас на безпорадну жертву.

Розплата за ілюзії в тренуваннях завжди одна – реальність до якої ви не готові!

Вибір завжди за вами.

Пріоритет Асоціація Крав Мага проводити логічне, сучасне, відповідне реальності навчання без ілюзій. Щоб учні реально вміли, а не уявляли себе вмілими.


© Dmytro Voloshyn
шеф-інструктор Асоціації Крав Мага

WWW.KRAVMAGAUA.COM