НАШІ ПРІОРИТЕТИЄ два елементи самозахисту.

Перший — це управління загрозою. Основою цього не є фізичні навички. Управляти загрозою означає завжди бути уважним і мати хороший огляд. Якщо ви йдете вулицею з навушниками у вухах, відправляючи смс по телефону, ви нічого не бачите і не зможете помітити можливу небезпеку. Будьте зібраними й уважними до усього, що відбувається навколо вас. Намагайтеся глибоко не занурюватись у свої думки або телефонну розмову. Вже одне це дозволить вам уникнути безлічі неприємних несподіванок.

Другий елемент: коли немає можливості уникнути конфлікту, коли нікуди відійти (втекти), коли ви не один — приймайте бій. У вуличній сутичці не можна надавати супернику можливості для вибору: моменту, відстані, зброї, техніки ... Дуже важливо в тренувальному процесі розвинути ефективну техніку і психологічну готовність.

Учні, які вперше приходять на заняття крав мага — дуже хороші милі люди. На початку їм складно працювати з формуванням образу так званого «поганого хлопця», який включається в критичній ситуації. Також їм важко відрізнити ефективну техніку від ілюзії безпеки. Дуже небезпечно практикувати на тренуваннях техніки, не ефективні в реальних умовах.

Там, де є вигадки, удавання та ілюзії, не може бути справжнього навчання реальному самозахисту.

Інструктор насамперед повинен чітко розуміти, як виникають і розвиваються ситуації насильницького характеру та супутні їм обставини — тоді він зможе викладати реальну методику для самозахисту.

У публікаціях по крав мага (самозахисту) обожнюють показувати, як нападник виконує удар, захоплення, задушливий прийом або загрожує зброєю, а потім спокійно завмирає, даючи можливість супернику негайно опанувати ситуацію. Він перебуває в якомусь трансі манекена, поки суперник застосовує проти нього один прийом за іншим. Хіба таке можливе в реальній ситуації?

Опір і можлива реакція супротивника на ваші дії — це те, що відрізняє реальність від фантазії. Без опору будь-який абсурдний прийом може бути ефективним.

Неважливо, який інструктор має пояс, титул чи дан; головне — чи зможе він показати те, чому вчить інших, під стресом, коли його суперник не стоїть, як манекен, а діє з тиском і без упину. Якщо не зможе, учневі потрібно йти від цього інструктора і не витрачати час на вивчення нереальних систем, які при застосуванні перетворять його на жертву.

Асоціація Крав Мага пишається тим, що проводить логічне, сучасне, відповідне реальності навчання без ілюзій. Щоб учні реально вміли, а не уявляли себе вмілими.